INFO

O Super League Triathlon

Najlepsi triathloniści na świecie startują w imprezach w unikatowych formatach krótkich wyścigów, zrzeszonych w ligę, dla nagród o wysokości niespotykanej do tej pory w triathlonie.
Super League Triathlon zapewnia niespotykaną do tej pory akcję, supergwiazdy triathlonu i możliwość kibicowania Im w zasięgu ręki.
Super League Triathlon ma na celu zwrócenie uwagi na triathlon i włączenie tego sportu do wielkiej ligi sportowej rozrywki.
Super League Triathlon przenosi triathlon do serc, umysłów i domów miłośników triathlonu i sportu na całym świecie. Oferując niesamowite treści telewizyjne i cyfrowe dzięki transmisjom telewizyjnym  na żywo, strumieniowej transmisji cyfrowej na żywo oraz treści wideo na żądanie, będziemy prezentować sport triathlonowy jak nigdy dotąd.
Super League Triathlon oferuje pełne akcji wyścigi w unikalnych lokalizacjach i przyjazne fanom trasy w Ameryce Północnej, Azji i Pacyfiku oraz Zatoce Perskiej. Zależy nam na określeniu złotego standardu dla zawodników grup wiekowych, profesjonalnych sportowców i fanów triathlonu.

O SLT Poznań

Poznań to miasto, w którym narodził się triathlon w Polsce w 1984 roku.
Po kilku latach przerwy nowa generacja triathlonu dotarła do Poznania w 2013 roku. Od tego momentu triathlon w Poznaniu rozwijał się bardzo dynamicznie z coraz większą liczbą zawodników każdego roku. Po kilku latach udanych triathlonowych imprez, na 2016 rok Poznań został wybrany na arenę Mistrzostw Europy w triathlonie na dystansie długim (ITU) – najważniejszego wydarzenia długodystansowego triathlonu w Europie.
W Poznaniu dwukrotnie gościł Chris McCormack – dwukrotny mistrz świata Ironman – który ścigał się w Poznaniu i promował triathlon oraz Poznań. Jego wrażenia z wizyty w Poznaniu i uczestnictwa w poznańskim triathlonie zaowocowały organizacją wyścigu Super League Triathlon Qualifier w Poznaniu po raz pierwszy w 2018 roku. Bardzo pozytywna ocena tej imprezy przez władze Super League Triathlon, zawodników PRO jak i setki startujących amatorów przyczyniła się do kontynuacji organizacji imprezy pod barwami SLT w kolejnych latach.
W Poznaniu można liczyć na wyjątkową trasę pływacką na torze regatowym w jeziorze w centrum miasta, bardzo szybką trasę kolarską na dwupasmowej Drodze Krajowej 92 i bardzo malowniczą trasę biegową wokół jeziora ze wsparciem tysięcy fanów triathlonu i poznaniaków zgromadzonych na 5,5-kilometrowej pętli.
Będzie to już …szósta edycja triathlonu w Poznaniu, po raz …drugi zorganizowana w ramach Super League Triathlon. Podczas dwudniowej imprezy odbędą się starty dla zawodników kategorii wiekowych na aż 5 różnych dystansach: dobrze znanych 1/2 (112,99 km), 1/4 (56,5 km) i 1/8 pełnego (28,25 km) oraz dwóch zaczerpniętych z formatów wyścigów zawodników PRO: enduro supersprint (400/10/2,5) oraz enduro – podwójny start na dystansie supersprint jeden po drugim. Wśród nich każdy znajdzie najlepszy dystans dla siebie.
Po wyścigach będziecie mieli okazję podziwiać wyścigi najlepszych z najlepszych podczas 2 etapów kwalifikacyjnych Super League Triathlon Qualifier – dwuetapowego wyścigu kwalifikującego do Mistrzostw SLT.

Musisz być tego częścią!

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłaj mi swój newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).